Bakırköy Sürme Sineklik

Bakırköy Sürme Sineklik

Sürme sineklik; her doğrama modelinde, Fransız balkon, pencere ve kapılarda kullanılabilen bir sineklik modelidir. Kullanımı basitliği, az alan kaplaması ve dayanıklı olması bakımından da oldukça talep görmektedir. Sürme sineklikler, sürgülü ve raylı bir sistem üzerinde hareket ettirilmektedir. Ev ve iş yerlerini sinek ve böceklere karşı koruyan sürme sineklikler tasarımı ile ortama uymaktadır. Farklı renk ve modellerde üretilen ürünlerin ise tekli ve çiftli olmak üzere farklı iki seçeneği bulunmaktadır.

 Çift Kanatlı Sürme Sineklikler

 Çift kanatlı sürme sineklikler genelde iki kapılı ve iki pencereli yerlere yapılmaktadır. Alanı sinek ve diğer küçük canlılardan koruyan ürün birbirinden bağımsız iki sürgü sistemine sahiptir. Buna göre çift kanatlı sürgülerden biri sağ diğeri ise sol tarafa doğru açılmaktadır. Kapanmak istediğinde ise iki sistem orta noktada birleşmektedir.

 Çiftli sürme sineklikler özellikle büyük kapı önleri için tercih edilmektedir. Alt yapısı tekli sürme sineklik ile aynı görünse de çalışma prensibi tamamen farklıdır.

 Tekli Sürme Sineklikler

 Tekli sürme sineklik, altında bulunan rulman sayesinde rahatlıkla açılıp kapanabilmektedir. Ray üzerindeki sinekliğin tek bir kulpu vardır. Ürün, sağa ya da sol yön doğrultusunda iki taraflı olarak hareket edebilme özelliğine sahiptir. Tekli sürme sineklikler dört tarafta ray sistemine sahiptir. Dış kısımda yer alan bu sistemler hem ürünün kolay hareket ettirilebilmesini hem de sinekliği desteklemektedir.

 Sürme Sinekliğin Öne Çıkan Özellikleri

 Sürme sineklikler genelde 40 x 40 santimetre ölçülerine uygun olarak tasarlanmaktadır. Ancak özellikle çift kanatlı sürme sinekliklerde bu boyutun üzerine çıkılabilmektedir. Yani, sürme sineklik sistemleri diğer sinekliklere nazaran çok büyük ölçülerde üretilebilmektedir.

 Sürgülü kanat kısımlarına monte edilen rulmanlar sayesinde kullanıcıyı yormadan, basitçe hareket ettirilebilmektedir. Sineklik profiline sabitlenen tül, fiberglass olarak adlandırılan güçlü bir malzemenden üretilmektedir. Böylelikle dayanıklı yapısı ile de uzun yıllar kullanılabilecek sineklik modelleri arasında yer almaktadır.

 Sürme sineklikler doğrama üzerindeki tekerlekler sayesinde yatay olarak hareket etmektedir. Ayrıca sistem temizlenmek istendiğinde yerinden çıkarılabilmektedir. Yer kaplamayan özellikleri sayesinde rahat bir şekilde temizlenebilmektedirler. Sürme sineklikler temizlik sonrasında ise eski yerine rahatlıkla monte edilebilmektedir.

wpntr

Bir Cevap Yazın