Bakırköy Kedi Sinekliği

Bakırköy Kedi Sinekliği

Özel Kedi Sinekliği

Kediler, hayatımızın vazgeçilmez canlılarından olma özelliğine sahip, insan dostu varlıklardır. Evde kedi beslemek büyük bir sorumluluk gerektirmektedir. Evde kedi beslemenin, hayvanın temel ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra onun güvenliğini sağlamak gibi de bir sorumluluğu bulunmaktadır.

 Özellikle meraklı hayvanlar olan kedilerin evlerden dışarıya çıkmalarını engellemek, bazı durumlarda neredeyse imkansız hale gelmektedir. Özellikle yaz aylarında sevimli dostlarımızın dışarıya çıkarak kaybolmalarını engellemek için kedi sinekliği güvenlik önlemi hem sahibi hem de hayvanlar için oldukça kullanıma elverişlidir.

 Kedi Sinekliği Nedir?

 Kedilerin dışarıya çıkmalarını ve yüksek katlı binaların pencerelerinden düşmek suretiyle zarar görmelerini engellemek için geliştirilmiş olan sineklik türüne kedi sinekliği adı verilmektedir. Kediler meraklı hayvanlar olduğu gibi pencere kenarlarında vakit geçirmekten de oldukça hoşlanan varlıklar olduğu için kedi sinekliği ile onlara bir zarar gelmesini engellenebilmektedir.

 Kedi Sinekliği Özelliği

 Kedi sinekliklerden normal sinekliklerden hemen hemen aynı mekanizmaya sahip olmasına karşılık minik dostların zarar verememesi için daha sağlam tellerden oluşmaktadır. Kedilerin tırnakları ile zarar veremeyeceği kedi sineklikleri teknik yapıları ile de açılma riskini tamamen ortadan kaldırmaktadır. Diğer sinekliklerin aksine dışa değil, içe doğru açılan kedi sineklikleri içeriden gelebilecek olan bir müdahaleye karşı da dayanıklı hale getirilmiştir. Sürme kilit sistemi ile kilitlenebilen bir yapıya sahip olan kedi sineklikleri küçük dostların açamayacakları şekilde tasarlanmıştır.

 Kedi Sinekliklerinin Kullanım Alanı

 Kedi sineklikleri kapı ve pencerelerde kullanılabilme özelliğine sahiptir. Hem kapı hem pencere tasarımına uygun olarak dizayn edilen kedi sineklikleri kolay monte edilebilme ve kolay temizlenme özelliğine sahiptir. Kedi sineklikleri sadece, kedileri değil evi de koruma görevini üstlenmektedir.

 Dışarıdan gelebilecek olan böceklere, haşerelere, farelere karşı evlerin güvenliğini sağlama özeliğine sahip olan kedi sinekliği bu özelliği ile de canlıların sağlıklarını ve huzurlarını temin etmektedir. Öte yandan hem evi hem de hayvanı rahatsız edebilecek tozların girmesini de engelleyen kedi sinekliği, kolay mekanizması ile temizlenme veya havalandırma sebebi ile rahatlıkla sökülüp takılabilmektedir. Ayrıca dışa doğru açılma özelliği olmadığı için kedi sineklikleri yağmur, nem ve güneşten dolayı eskime, yıpranma gibi refleksler göstermezler.

wpntr

Bir Cevap Yazın