Bakırköy Menteşeli Sineklik

Bakırköy Menteşeli Sineklik

Menteşeli Dışa Açılır Sineklik

Menteşeli sineklik, özellikle yaz aylarının kurtarıcı olarak görünen modeller arasında kullanımı en yaygın olanıdır. Sineklik, taşınabilir ve tekrar kullanılabilecek olması ile de oldukça sevilmektedir. Genellikle üründe iki menteşe ile açılıp kapanma sağlanmaktadır. Menteşenin kilit sistemi ise kullanıcının isteğine göre mıknatıslı ya da çıtçıt denilen plastiklerden yapılabilmektedir. Menteşeye destek sağlayan mıknatıs ve çıtçıtlar sinekliğin istem dışında açılmasını engellemektedir.

 Sade ve basit tasarımı ile dışa açılan menteşeli sineklikler çok sayıda alanda kullanılmaktadır. Genellikle PVC ya da Alüminyumdan oluşan profillerden oluşmaktadırlar. Bu profillerin içerisinde ise gergin halde özel tüller bulunmaktadır. Menteşeli sineklikler takıldığı alanın estetiğine kesinlikle zarar vermemektedir. Bu sayede de kullanıcıya hem estetik hem de sağlıklı ve konforlu bir yaşam alanı yaratmaktadır.

 Dışa Açılabilir Olmanın Avantajları

 Dışa açılabilen tarzda üretilen menteşeli sineklikler hem montaj hem de kullanım açısından oldukça avantajlıdır. Bu kapsamda sineklikler, pimapen de dahil olmak üzere pencere ve kapı olabilme özelliği taşımaktadır. Menteşeli sinekliğin takılıp çıkarılabilmesi de diğer bir avantajdır. Bu sayede sineklik mevsimsel olarak ya da taşınma durumlarında tekrar kullanılabilmektedir.

 Menteşeli dışa açılabilir sineklikler pencere ve kapının dış tarafına rahatlıkla monte edilebilmektedir. Ancak bu noktada pervaz dışında; panjur, korkuluk ya da benzer bir engelin olmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

 Dışa açılabilir sinekliklerin bir diğer olumlu yönü de oldukça ekonomik olmasıdır. Sineklik boyutu pencere ve kapı ölçüsü alınarak özel olarak da üretilebilmektedir. Sabit sineklikler ile fiyat performans karşılaştırması yapılırsa menteşeli sinekliklerin daha uygun olduğu görülmektedir.

 Menteşeli Sinekliğin Temizliği

 Dışa açılabilir sineklikler hem ev hem de iş yerlerinde sık sık kullanılmaktadır. Bu ürünler temizlik açısından da oldukça pratik bir kullanıma sahiptir. Buna göre menteşeli sineklikler bir bez ve deterjan yardımı ile rahatlıkla silinebilmektedir.

 Kullanıcının konforu doğrultusunda menteşeli sinekliği çıkararak temizleme imkanı da bulunmaktadır. Dışa açılabilir sineklikler temizlik sonrasında rahatça yerine oturtulabilmektedir. Temizlik konusunda dikkat edilmesi gereken noktalarsa, malzemeye fazla sert davranılmaması ve kurulama işleminin güzel yapılmasıdır. Menteşeli sineklikler düzenli temizlenerek daha uzun ömürlü bir kullanım süresine erişmektedir.

wpntr

Bir Cevap Yazın